Zabezpečenie pozemku alebo záhrady pomocou kamerového systému Pridajte komentár

Na zabezpečenie vášho pozemku máte niekoľko možností, ale práve kamerový systém je najspoľahlivejšou z nich. O tých ostatných si napíšeme v druhej časti. Aké sú však hlavné výhody práve kamerového systému? Tu je niekoľko z ich.

pozemok
  1. Odrádza zlodejov – samotný kamerový systém je na pozemku viditeľný. Už iba tento fakt zlodejov zdrží od samotného útoku. Znamená, že by im veľmi pravdepodobne hrozilo odhalenie, čo im za to nestojí.
  2. Máte 100 % bezpečnosť vždy a všade – v súčasnosti je vďaka rozvoju technológií bez problémov možné, aby ste pomocou aplikácie mohli sledovať, čo sa deje u vás doma, aj keď tam nie ste. Systém je teda ideálny pre tých, ktorí chodia často preč, najmä počas víkendov.
  3. Množstvo funkcií – dnes už kamerový systém nemusíte neustále sledovať. Systém vás bez problémov upozorní v momente, keď nie je niečo v poriadku alebo keď niekto naruší objekt.
  4. Monitorujete okolie pozemku aj objekt v noci – systém má aj videnie nočnou kamerou, preto môžete bez problémov vidieť, čo sa deje v okolí pozemku aj v noci.

Kamerové sety sú dnes vďaka rozvoju technológie oveľa dostupnejšie, než to bolo v minulosti. Ich cena začína na úrovni už zhruba 250 Eur. Za 400 – 600 Eur už dostanete kamerový systém vyššej kvality s množstvom funkcií.

Odporúčané kamerové systémy

Filters Sort

Pri výbere systému zohľadnite niekoľko dôležitých parametrov, sú nimi:

  • Počet kamier – záleží predovšetkým od toho, aký veľký pozemok je;
  • Typ kamery – každý typ kamery má určité výhody a nevýhody. Na trhu možno nájsť buď IP, kontaktné kamery alebo DOME a PTZ DOME;
  • Uhol záberu;
  • Snímková frenvencia;
  • Odolnosť;
  • Napájanie kamier a POE.

Pokiaľ nie ste odborníkom na bezpečnostné kamery, je vhodné, ak si vyberiete dodávateľa, ktorý vám poradí s výberom ako aj s inštaláciou. Je predsa vhodné mať k takejto činnosti spoľahlivého odborníka.

Síce je kamerový systém to najdôležitejšie, existujú ešte ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré vás dokážu ochrániť pred zlodejmi. V prvom rade sa určite vybavte bezpečnostnými dverami. Možno sa to nezdá, ale tie naozaj dokážu splniť svoju úlohu a bez problémov sa postarajú o to, aby cez ne zlodej nevnikol.

Zlodeji radi vnikajú do domu aj cez okná, preto je dobré sa vybaviť vonkajšími roletami. Tie môžete nechať otvorené a zavrieť iba vtedy, ak idete z domu na dlhší čas. V neposlednom rade však spolupracujte aj s vašimi susedmi. A opačne – poskytnite im tiež tú istú službu. Ak dáte kľúče, napríklad, počas dovolenky im, môžete si byť tiež istý, že tí vám tiež dom skontrolujú a pravdepodobne spozorujú, ak by sa niečo dialo.

V záujme vašej vlastnej bezpečnosti je teda skutočne vhodné, používať viac foriem ochrany, než aby ste to potom ľutovali. Veď ako sa hovorí – bezpečnosť je nadovšetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *